MASÁŽE » THAJSKÁ JÓGOVÁ MASÁŽ

THAJSKÁ JÓGOVÁ MASÁŽ

V Thajsku se vyučují dva základní styly masáže. Tzv. jižní a severní styl. Jižní styl se učí hlavně v chrámu Vat Pho v Bangkoku a je charakteristký spíše jinovými, uvolňujícími technikami. Zdůrazňuje jemnou "klovací" techniku, při níž masér rozbrnkává prsty nervy podél energetických drah a tak stimuluje jejich činnost.

Thajská jógová masáž je masáž severního stylu. Centrem této masáže je  starobylá nemocnice ve městě Chiang Mai. Za zaladatele je považován jogín indického původu, doktor Shivago Komarpaj.

Severní styl je též někdy nazýván jangový, jedná se totiž o razantnější techniku, klade důraz na tlak prsty a dlaněmi, kloubí dynamické protahování z hathajogy a manipulaci s energetickými drahami (sénami) podle thajského léčitelství. Celá masáž je prováděná s důrazem na soustředěnost mysli maséra. Sklidnění mysli jak maséra tak klienta umožňuje prožít celou masáž nejen jako uvolňující pro hmotné tělo, ale i pro další nehmotná těla.

Masáž probíhá na speciální prostorné matraci na zemi a přes oblečení. Oblečení na thajskou masáž mám k zapůjčení, jedná se o univerzální velikost thajských kalhot a pohodlné tričko. Pokud ale chcete, můžete si přinést svoje oblečení, ale mělo by být lehké a sportovní, volné.

Thajská masáž je někdy vnímaná jako velmi drsné lámání až mučení. Správně provedená thajsko-jógová masáž vyhledává krajní možnosti pohyblivosti klienta a usiluje o protažení, ne o přetažení.

Pokud si chcete tuto masáž vyzkoušet, počítejte s tím, že vám zabere přibližně 120 minut. Ale protáhne Vám naprosto úžasně celé tělo.

Cena Thajské jógové masáže 900 Kč

Na tuto masáž mám speciální dárkové poukazy, pokud o ně máte zájem, mám je již v masérně k dispozici.