MASÁŽE » LYMFATICKÉ MASÁŽE

Nedaří se vám zhubnout? Cítíte se vyčerpaní? Bolí Vás v krku?

Jste často nemocní? Dělají se Vám otoky na nohou? Začíná se

Vám projevovat celulitida?

Zkuste rozproudit lymfu!

Lymfatický systém je systém lymfatických cév a uzlin, který shromažďuje lymfu z celého organismu a odvádí ji zpět do krevního oběhu. Lymfa se dá charakterizovat jako bílá, mléčně zabarvená tekutina, která obsahuje lymfocyty, bílkoviny a tuky. Tato tekutina se hromadí v mezibuněčných prostorech tkání a krevních cév a je shromažďována lymfatickým systémem, z kterého se pak přesunuje zpět do krve. Lymfatický systém je součástí imunitního systému v němž má významnou úlohu v obraně těla před infekčními a nádorovými onemocněními. Dležitými lymfatickými orgány jsou mízní uzliny, mandle krční i nosní, slezina a brzlík.

Lymfatický systém hraje důležitou roli také v absorpci tuků z potravy ve střevním traktu. Zatímco produkty trávení cukrů a bílkovin mohou procházet do krve přímo, tuky se musí dostat nejprve do lymfatických (označovaných jako chylózní) cév. Je zajímavé, že lymfa v těchto cévách je díky tomu tak hustá, že připomíná mléko.

Nejčastějšími důsledky špatné funkce lymfatického systému jsou otoky, pocit únavy, celulitida, různé poruchy funkce imunitního systému a další. Poruchy lymfatického systému mohou vést až k vzniku nádorových onemocnění.

I my sami můžeme zlepšit fungování lymfatického systému. Váš lymfatický systém můžete podpořit aktivním pohybem, například svižnými procházkami i změnou jídelníčku od tučných potravin, přemíry mléka a cukrů i přemíry masa směrem k většímu příjmu zeleniny i ovoce.

Další možností je takzvaná lymfodrenáž neboli lymfatická masáž, což je proces uvedení lymfy do chodu - provádí se speciálními hmaty a cviky. Provádí se i přístrojová drenáž, kdy speciální přístroj simuluje ruce maséra.

Nabídka sestav lymfatické masáže
Sestava A: horní část těla (krk, záda, hruď a horní končetiny) 60 min 400 Kč
Sestava B: dolní část těla (krk, bedra, dolní končetiny) 60 min. 400 Kč
Sestava celého těla 120 min. 800 Kč

Na masáž se můžete objednat telefonicky na tel. 737 106 060.