MASÁŽE » BAŇKOVÁNÍ
Jedna z léčebných metod čínské medicíny

Baňková masáž, neboli vakuoterapie, patří k vůbec nejstarším léčebným metodám, svými kořeny sahá až do Mezopotámie a staré Číny. Baňkování používali i ve starověkém Řecku. Zdejší lékaři tehdy měli baňku dokonce ve znaku. V Číně se při aplikaci baněk využívá akupunkturních drah a bodů.

Jak baňky pomáhají

• Pročistí krev, zlepší oběh, obnoví funkce nervového systému
  • Místně uvolňují křeče a bolesti – bolest hlavy, zad, kloubů
  • Zlepší příliš silnou menstruaci, závratě
  • Pomáhají při obrně, astmatu či problémech se sluchem
  • Velmi dobře odstraňují celulitidu

Po baňkování sice někdy zůstanou kruhy (záleží na typu pokožky a problému, který se řeší), ale ty do týdne zmizí. Po terapii baňkami se doporučuje více pít, neboť masáží se odplavují toxiny a ty se dostanou z těla právě zvýšeným příjmem tekutin.

Baňky používám i při klasických masážích pro rychlejší uvolnění ztuhlého svalstva. Používám baňky skleněné i gelové.

Masáž zad baňkami - 60 minut - 400 Kč

Masáž zad baňkami - 45 minut - 300 Kč